Корисна інформація
Причини нестабільності в пателло-феморальному суглобі можна розділити на дві групи: вроджені та набуті. До вроджених причин відносяться: • Patella Alta – подовження власної зв’язки надколінника, індекс Insall- Salvati >1.4 • Patella Baja – вкорочення власної зв’язки надколінника, індекс Insall- Salvati <0.8 • Дисплазія блоку стегнової кістки – неконгруентність (невідповідність) суглобових поверхонь надколінника та блоку стегнової кістки. За Dejour визначається чотири типи дисплазії.
Магнітно-резонансна томографія, яка більше відома нам під скороченням МРТ, — один із методів діагностики, який використовують для отримання висококонтрастного зображення тканин тіла. Цей метод дозволяє неінвазивно дізнатися про стан внутрішніх органів, кісток та тканин тіла людини.
На відміну від КТ, в магнітно-резонансній томографії використовується магнітне поле та радіочастоти замість рентгенівського випромінювання, тому цей метод вважається безпечним, до того ж, він не призводить до болючих відчуттів.
Цей метод діагностики використовується як для діагностування та стадіювання захворювань, так і моніторингу під час та після лікування.
МРТ вважається високоточним методом, він є надзвичайно ефективним у виявленні патологій у головному мозку, в тому числі на ранніх стадіях.
В ЛДЦ Полтава кожна представниця прекрасної статі може пройти спектр обстежень і аналізів для діагностики стану жіночих статевих органів.
1. Ультразвукове обстеження органів малого тазу і молочної залози
УЗД органів малого тазу у жінок – це широко поширений метод діагностики в гінекологічній практиці.
УЗД характеризується абсолютною безболісністю і безпекою для здоров'я, а також відрізняється високою інформативністю в області дослідження і виявлення захворювань органів репродуктивної та сечовидільної систем жінки.
На УЗД малого тазу у жінок дивляться:
- матку
- маточні труби
- яєчники
- сечовий міхур
Під час стандартного обстеження лікар УЗД проводить оцінку стану внутрішніх органів за такими параметрами:
- розташування матки в порожнині малого тазу, а також щодо сусідніх органів
- зовнішні розміри матки і її контури
- структура м'язового (міометрій) і слизового (ендометрій) шарів матки
- внутрішні розміри порожнини матки, гладкість її стінок
- розміри шийки матки, її положення, цілісність
- розміри і структура яєчників і маткових труб
- стан навколишніх тканин і органів
Показання
Направлення на ультразвукове дослідження органів малого тазу виписує лікар-гінеколог у разі наявності наступних показань:
- запальні захворювання - ендометрит, параметрит, аднексит, вульвовагініт, цистит тощо
- підозра на новоутворення в порожнині малого таза - міома, рак матки, пухлина сечового міхура тощо
- вагітність (маткова і позаматкова)
- фолікулометрія - визначення запасу фолікулів, відстеження овуляторного процесу в яєчниках
- цервікометрія - оцінка стану шийки матки (у разі вагітності та після пологів)
- контроль положення вмс (внутрішньоматкової спіралі)
- моніторинг стану хворої в післяопераційному періоді, в тому числі й після медичних абортів
2. Магнітно-резонансна томографія органів малого тазу
МРТ органів малого тазу – це високоточне, інформативне і безпечне дослідження органів цієї області. Такий метод обстеження в сучасній медицині відіграє значну роль для діагностування різних патологій під час дослідження сечостатевої сфери.
МРТ – абсолютно безболісна неінвазивна процедура, тобто під час виконання обстеження не провадиться проникнень у шкіру і тіло пацієнта.
Точність цього метода дозволяє побачити органи та тканини в різних площинах із кроком зріза до 4 міліметрів, що є важливим для планування лікарями лікування хворого, в тому числі призначення хірургічного втручання або променевої терапії.
Магнітно-резонансна томографія органів малого тазу використовується для виявлення і діагностування різних захворювань: новоутворення (як доброякісні, так і злоякісні) на ранніх стадіях, гострі і хронічні запальні захворювання, наслідки травматичних пошкоджень, судинні патології, дозволяє визначити причини наявності болів у малому тазі та інші.
Завдяки своїм перевагам МРТ органів малого тазу сьогодні вільно конкурує з іншими способами діагностування, наприклад, гістероскопія і лапароскопія, які досить болючі для хворих.
На МРТ органів малого таза у жінок досліджуються такі органи: матки, яєчники, маткові труби, піхва, область за маткою (м'які тканини, лімфовузли, судини), попереково-крижовий відділ хребта і сечовий міхур.
Показання
- виявлення пухлин різної природи в області малого тазу
- наявність болів неясного характеру в цій області
- аномалії в розвитку сечостатевої системи
- виявлення запальних процесів
- у разі неможливості поставити діагноз на підставі результатів інших методів обстеження
- контроль після проведених операцій
Особливу цінність МРТ має, коли виникають підозри про наявність пухлинних утворень. Завдяки можливості отримання найдрібніших зрізів пухлини можна оцінити поширеність процесу, що важливо для визначення подальшої тактики лікування.
3. Лабораторна діагностика
Щопівроку жінці рекомендовано здавати загальний і цитологічний мазки, а також визначати онкомаркери молочної залози (са 15.3) і яєчників (са 125).
Здати ці та інші аналізи ви можете в нашому центрі ЛДЦ Полтава.