вул. Миколи Дмитрієва, 6ж   Тел.: +380 (99) 790-12-35, +380 (68) 542-34-28, +380 (532) 64-20-20

 
Ревмопроби (аналіз крові)

Нас підстерігають хвороби на кожному кроці, адже ми навіть уявити не можемо, скільки навколо бактерій і вірусів. Іноді буває так, що звичайна вірусна інфекція може призвести до складних відхилень в організмі. Ревматизм, ревматоїдний артрит, артроз та інші патологічні процеси в нашому організмі можуть розвиватися з роками, а іноді з'являються несподівано. Щоб підтвердити або спростувати ці неприємні діагнози, фахівці призначають різні аналізи.

Крім згаданих вище захворювань, ревмопроби необхідно робити у раз підозри на наявність наступних хвороб: гломерулонефрит; подагра; хронічний тонзиліт; онкологічні захворювання; системний червоний вовчак та деякі інші.

Ревмопроби – це дослідження крові, що показує ступінь і поширеність автоімунної реакції, запального процесу, який вражає суглоби, тканини та внутрішні органи організму. Аналіз крові на ревмопроби може призначатися кілька разів протягом лікування пацієнта. Його результати добре показують динаміку розвитку хвороби: прогресує вона чи ні, як змінилася масованість ураження органів за конкретний проміжок часу. Це дає можливість лікарям прогнозувати стан хворого і оцінювати його самопочуття на момент здачі аналізу на ревмопроби.

Результати цього дослідження багатофакторні, за ними спеціалісти визначають не тільки одну складову запального процесу, що відбувається в організмі, але бачать максимально ясну картину захворювання. Кров на ревмопроби здається один раз, але розподіляється на кілька частин, щоб провести різні типи цього аналізу.

Вони бувають наступними: визначення ревматоїдного фактора; виявлення антитіл до стрептокока; дослідження рівня С-реактивного білка; визначення рівня білка плазми; аналіз сечової кислоти, креатину, сечовини, креатиніну для визначення проблем з нирками; дослідження показника циркулюючих імунних комплексів.

 

РЕВМАТОЇДНИЙ ФАКТОР 

це різновид ревмопроби, яка сприяє виявленню специфічних антитіл за допомогою серодіагностики (ІФА, РНГА, РІФ, РЗК). Ревматоїдний фактор являє собою білок, на який впливають віруси і бактерії. Під їх впливом імунітет сприймає білок як чужорідну частку. Згодом в організмі інтенсивно утворюються антитіла, що виявляються в аналізі. Виявлення в крові цього фактора говорить про виникнення ревматоїдного артриту. Його значення в системі крові збільшуються також під час гепатитів, інфекційного мононуклеозу, системного вовчака, а також у разі гострого перебігу різних запальних процесів.

Ревматоїдний фактор у системі крові вимірюється в Од/мл або МО/мл. Здача аналізу крові на цей фактор необхідна для точного встановлення діагнозу "ревматоїдний артрит". В результаті ревмопроби в крові визначають білкові сполуки. Якщо значення сильно перевищують нормальні цифри, це означає, що маємо справу з тяжким перебігом артриту і, можливо, синдромом Шегрена. У 10% випадків у обстежуваних людей цей показник знаходиться в нормальних межах. Цифри можуть підвищуватися через вікові зміни або високий рівень жирів у сироватці, якщо людина вживала жирну їжу. Зниження результату пов'язане з надлишком жирових частинок у крові або через прийом препарату "Метилдопа".

 

АНТИСТРЕПТОЛІЗИН 

Аналіз на ревмопроби виявляє антитіла до стрептококів, що виникають за найменшої взаємодії зі збудником. Якщо серологічний метод показує позитивний результат, це означає, що є тенденція до розвитку таких хвороб, як: гломерулонефрит, ревматичне ураження, скарлатина, гостра ангіна і багато інших.

Маркер стрептококової інфекції - це білок антистрептолізин-O, що виявляється у крові у пацієнтів зі скарлатиною, міокардитом і менінгітом. Мікроорганізм періодично загострює ревматоїдний артрит, отже, аналіз на ревмопроби потрібно здавати кожні шість місяців. Вищі показники антистрептолізина-О при ревматизмі, а при ревматоїдному артриті значення набагато нижче. Завдяки цим антитілам можна розрізнити ці два захворювання. На результати майбутніх аналізів впливають різні чинники. Наприклад, на підвищення результату впливають харчові продукти, фізичні навантаження, хвороби шкіри та печінки, підвищення рівня холестерину. Зменшують значення прийоми антибіотиків і кортикостероїди.

 

С-РЕАКТИВНИЙ БІЛОК 

Завдяки С-реактивному білку з організму виводяться дезінтегровані продукти клітин, що руйнуються, і відбувається стимуляція фагоцитозу лімфоцитів. Найчастіше підвищення рівня такого білка в організмі говорить про захворювання кісткового апарату і суглобів. В організмі білок живе близько шести годин. Якщо людина починає одужувати, то показники білка різко падають, а при запаленнях буквально протягом чотирьох годин підвищуються.

Якщо в організмі підвищена ця білкова фракція, то це говорить про присутність всередині організму запалення будь-якої етіології. Цей аналіз рекомендується робити людям з атиповими інфекційними захворюваннями. Небажано здавати аналіз тим, у кого були хірургічні операції або травми, оскільки через різні зовнішні дії білок починає підвищуватися. Збільшують результати аналізів і недавні операційні втручання, естрогени і контрацептиви, куріння. Зниженню сприяють зруйновані еритроцити, підвищений вміст жирових молекул у крові, лікарські засоби, але клінічні значення в цих випадках дуже маленькі.

Ревмопроби показують збільшення СРБ в системі крові при ревматичних захворюваннях, онкології, менінгіті, туберкульозі.

 

ЗАГАЛЬНИЙ БІЛОК 

Головне - потрібно усвідомити, що дослідження проводиться для діагностування запальних захворювань і виявлення білка. Розшифрування аналізу показує також кількість білкових фракцій. Коли виникають різні інфекційні захворювання, до них формуються антитіла, внаслідок чого збільшується білок в плазмі крові. Отже, виявлення збільшення чисельності глобулінів може свідчити про виникнення в організмі запальних захворювань. Також він може виникати через аутоімунне ураження. Якщо змінюється співвідношення певних білків у крові, це дозволяє спеціалісту володіти повною інформацією.

Ревмопроби можуть повідомити про зниження білка у вагітної жінки, яка годує грудьми, і у людей, що палять. Підвищення білка відбувається через зневоднення і зменшення кількості рідини в організмі. Ревмопроби, що свідчать про зниження білка, є приводом для фахівця підозрювати хвороби печінки, кишківника, інфекції, серцеву недостатність, злоякісні пухлини і навіть передозування лікарськими препаратами. Знижений білок є наслідком голодування і прийомів препаратів (естрогенів, контрацептивів, гормонів).

 

Переглянути: Ціни на лабораторні аналізи